Pētnieki meta 350 757 monētas un pierādīja senu teoriju

Pētnieki 350 757 reizes meta dažādas monētas un pierādīja senu teoriju. To zinot, jūs varat dažās situācijās novirzīt izredzes sev par labu.

Izrādās, ka, metot monētu, jūs izraisāt tās nelielu svārstīšanos. Tā rezultātā monēta ilgāku laiku atrodas gaisā ar priekšpusi (aversu) uz augšu. Pie šāda secinājuma nonāca amerikāņu matemātiķa Pērsija Diakona vadītā pētnieku grupa.

“Monētai ir lielāka iespēja piezemēties uz tās pašas puses, ar kuru tā tika izmesta,” viņi apgalvo.

Balstoties uz analizētajiem rezultātiem, tika konstatēts, ka monētas šādi piezemējas aptuveni 51 % gadījumu. Konkrētāk, jaunā eksperimenta dalībnieki konstatēja, ka ir 50,8 % iespēja, ka monēta piezemēsies uz tās pašas puses, ar kuru tā tika mesta.

Lasi vēl: Kāpēc nevajadzētu atbrīvoties no zirnekļiem savās mājās

Pētnieki, iedziļinoties datos, arī apkopoja, ka monētas mešana var būt atkarīga no personas, kas to met, lai gan nedaudz. Piemēram, ja met vīrietis, monēta biežāk piezemējas uz tās puses, ar kuru tā ir mesta, nekā gadījumos, kad met sievietes. Tiesa, procentuāla atšķirība bija tikai 2 procenti.

Atšķirība var nešķist tik liela, taču noteiktos apstākļos tā var radīt priekšrocības. Piemēram, ja jūs varat pārliecināt kādu cilvēku spēlēt kopā ar jums monētas mešanas spēli 1000 reižu pēc kārtas, jūs varat iegūt priekšrocību, jo pastāv 51% varbūtība, ka beigās uzvarēsiet!

Leave a Comment